Jak zrobić choinkę z filcu

Jak zrobić choinkę z filcu

Wykonanie choinki z filcu to świetny sposób na dodanie nowego twistu do tradycyjnego świątecznego rzemiosła. Projekt jest łatwy i prosty do stworzenia, a to zabawne zajęcie dla dzieci w każdym wieku!

Filc może być cięty w różne kształty, więc istnieje wiele możliwości dekoracji. Możesz użyć filcu do zrobienia własnych ozdób i girlandy, także!

Aby zacząć, będziesz potrzebować kilku materiałów. Będziesz potrzebować butelki z klejem do tkanin filcowych, nożyczek, taśmy dwustronnej lub pasków poleceń i kilku małych dekoracji.

Zacznij od wycięcia z filcu wzoru, który będzie stanowił Twoją bazę. Możesz najpierw wydrukować wzór na kartce, a następnie wyciąć szablon po bardziej błyszczącej stronie filcu. Dzięki temu szablon będzie lepiej przylegał do bardziej rozmytej strony filcu.

Gdy masz już swój wzór, możesz wyciąć wszystkie elementy potrzebne do wykonania choinki. Możesz również zrobić kilka drzewek na raz, dzięki czemu nie będziesz musiał za każdym razem wycinać tak dużo!

Po wycięciu wszystkich kawałków choinki, nałóż niewielką ilość kleju na górną i dolną krawędź każdego kawałka. Dociśnij sklejone krawędzie do siebie i umieść kolejny kawałek drzewa na górze, dociskając, aby upewnić się, że klej trzyma kawałki razem. Kontynuuj, aż wszystkie kawałki drzewa zostaną przyklejone do bazy.

Następnie użyj narzędzia do filcowania igłą i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby nałożyć narzędzie na wełniany filc lub niedoprzęd. Powtarzaj w miarę potrzeby, aż Twój kociak będzie miał pożądaną grubość i rozmiar.

Zakończ swoje ozdoby używając pistoletu do klejenia na gorąco lub kleju do tkanin, aby przymocować ozdoby. Dzięki temu będą dobrze się trzymać i łatwo je usuniesz, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zdjąć je z choinki.

Alternatywnie, możesz zrobić je z innych typów materiałów i nawet użyć brokatu. Jeśli zdecydujesz się ozdobić swoje ozdoby w ten sposób, upewnij się, że brokat nie jest zbyt gruby, aby nie rozmazał się na powierzchni filcu.

Choinka jest idealna dla małych rączek, które mogą ją trzymać i bawić się nią, więc jest to wspaniała opcja dla dzieci, które mają problem z obchodzeniem się z prawdziwymi gałęziami choinki. Można ją również wielokrotnie dekorować, więc zawsze jest coś nowego do zrobienia z nią!

Aby zrobić choinkę z filcu, będziesz potrzebować: Butelka z klejem do tkanin filcowych, nożyczki i kilka małych ozdób. Możesz użyć pomponów, pipe cleanerów i innych przedmiotów do dekoracji.

Kiedy masz już wycięte wszystkie kawałki choinki, możesz zacząć nakładać niewielką ilość kleju na górę, dół i boki każdego kawałka. Możesz użyć narzędzia do filcowania igłą lub kleju do tkanin, ale musisz postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby upewnić się, że Twoje rękawice mają pożądaną grubość i rozmiar.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *