Jak zrobić domowy test na Covid

Jak zrobić domowy test na Covid

Testy domowe na obecność wirusa Covid są ważną częścią reakcji służby zdrowia na ponowne pojawienie się tego koronawirusa. Mogą one pomóc ludziom w samoizolacji, jeśli są zakaźne i pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się tego wirusa z jednej osoby na drugą.

Istnieje kilka różnych rodzajów domowych testów na obecność kowirusa, które mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Można je znaleźć w różnych miejscach, w tym w aptekach i supermarketach.

Niektóre z najbardziej popularnych zestawów testów domowych to te od firmy Roche (dawniej znanej jako iHealth), Labcorp i Pixel by Labcorp. Są one dostępne w większości sklepów, a także w Internecie i w aptece Express Scripts(r).

Te domowe testy są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają specjalnych umiejętności ani szkolenia. W zależności od wybranego testu, może być konieczne pobranie próbki śliny lub wymazu z nosa.

Upewnij się, że przechowujesz domowy zestaw testowy w chłodnym, suchym miejscu, które jest wolne od ekstremalnego ciepła i zimna. Przechowuj również zestaw testowy w plastikowej torbie, aby zapobiec kapaniu i innym zanieczyszczeniom.

Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia testów, postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi do opakowania zestawu. Większość z tych zestawów wymaga pobrania wymazu z nosa lub próbki śliny.

Być może będziesz musiał umyć ręce przed rozpoczęciem procesu i będziesz musiał odczekać pewien czas przed odczytaniem wyników. Po tym czasie, jeśli wynik będzie pozytywny, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli masz pozytywny wynik, będziesz musiał powtórzyć test za 48 godzin i spróbować odizolować się na tydzień, aby upewnić się, że nie rozprzestrzeniasz choroby na innych. Można to zrobić poprzez zastosowanie tego samego testu i podjęcie kroków w celu zamaskowania się lub umycia rąk i twarzy wodą z mydłem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie CDC dotyczącej samobadania w kierunku COVID-19.

Większość szybkich testów antygenowych daje wyniki w ciągu 15-20 minut i są łatwe w użyciu. Nie są one tak dokładne jak testy PCR, które są używane przez profesjonalistów medycznych. Ale nadal są dobrą opcją dla tych, którzy potrzebują dowodu negatywnego testu COVID-19, aby podróżować lub uczestniczyć w wydarzeniach.

Niektóre z tych domowych testów zostały zatwierdzone przez FDA. Jednak nie zawsze są one pokrywane przez prywatnych ubezpieczycieli lub grupowe plany zdrowotne.

Domowe testy COVID-19 są stosunkowo nowym narzędziem w walce z koronawirusem. Wiele osób się szczepi, ale konieczne jest kontynuowanie testów na COVID-19 i podjęcie niezbędnych kroków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej choroby.

CDC zaleca wykonanie w domu szybkich testów na COVID-19 w ciągu 3 do 5 dni od kontaktu z wirusem. Można również wykonać testy seryjne, czyli powtórzyć test dwukrotnie w ciągu 3 dni, jeśli nie ma się jeszcze objawów.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, w teście domowym wykonaj wymaz z nosa lub próbkę śliny. Jest to szczególnie pomocne, jeśli doświadczasz ciężkich objawów, ponieważ wymaz może odebrać infekcję łatwiej niż inne metody testowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *