Jak zrobić olejek rozmarynowy w domu

Jak zrobić olejek rozmarynowy w domu

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z odbierzporadnik.pl

Olej rozmarynowy jest niezbędnym elementem wielu przepisów, ale jest również dobry dla Twoich włosów i skóry. Zioło to jest bogate w przeciwutleniacze i może być stosowane do pomocy w utracie pamięci, poprawy przerzedzenia włosów, a nawet złagodzenia niepokoju!

Dobra wiadomość jest taka, że możesz zrobić swój własny olejek rozmarynowy w domu. To szybki, łatwy i niedrogi sposób, aby upewnić się, że masz dostęp do potężnych korzyści tego zioła.

Czego potrzebujesz do zrobienia olejku rozmarynowego

Jedyne czego będziesz potrzebować do zrobienia olejku rozmarynowego to świeże lub suszone gałązki rozmarynu i wybrany przez Ciebie olej nośny. Jeśli używasz świeżego rozmarynu, liście powinny być umyte, a następnie wysuszone tak szybko jak to możliwe, aby uniknąć gnicia.

Suszony rozmaryn powinien być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu, aby mógł odpowiednio wyschnąć przed użyciem. Dzięki temu olejek będzie miał dłuższą trwałość.

Możesz zrobić własny olej rozmarynowy, gotując gałązki w wodzie przez 15 minut lub gotując je przez godzinę w wolnowarze. Każda z tych metod pozwoli uzyskać aromatyczny, wysokiej jakości olejek rozmarynowy.

Przygotowanie olejku rozmarynowego

Aby przygotować olejek rozmarynowy, zagotuj 5 szklanek wody w dużym garnku na średnim ogniu. Wrzuć 5 gałązek rozmarynu (jedna gałązka na każdą szklankę wody). Gdy mieszanina zagotuje się, zdejmij ją z ognia i pozostaw na 25 minut. Odcedź mieszankę i przelej ją do czystego, szklanego słoika. Przechowuj w temperaturze pokojowej z dala od światła słonecznego i użyj w ciągu 3 miesięcy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Rozcieńcz olejek do włosów

Maksymalny stopień rozcieńczenia olejku eterycznego z rozmarynu wynosi 3%. Jest to maksymalna ilość, którą możesz dodać do łyżki stołowej oleju nośnego i nadal mieć wystarczającą ilość, aby uzyskać przyjemny zapach.

Ważne jest, aby pamiętać o tym podczas przygotowywania olejku rozmarynowego do włosów, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, będzie on zbyt silny do użycia na włosach i skórze głowy. Możesz rozcieńczyć olej rozmarynowy, mieszając go z innym olejem nośnym, takim jak oliwka lub kokos. Następnie wmasuj go we włosy i skórę głowy przed ich zmyciem.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj włączyć olejek rozmarynowy do swojej rutyny pielęgnacji włosów przynajmniej raz w tygodniu! Możesz dodać olejek rozmarynowy do swojego szamponu lub odżywki, albo dodać kilka kropel do swojej ulubionej maski do włosów!

How Long Will Rosemary Oil Last?

Olejek rozmarynowy wystarczy na kilka tygodni, ale jeśli chcesz, aby zapach utrzymał się dłużej, możesz pozwolić mu przesiąknąć przez dodatkowy miesiąc. To da olejkowi czas na pełną infuzję.

Zaparzanie olejku nie jest trudnym procesem, ale wymaga czasu, aby rozmaryn wniknął do olejku. Jeśli nie czujesz się komfortowo z pozostawieniem słoika na parapecie, możesz go również przecedzić i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, takim jak spiżarnia lub szafa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *