Jak zrobić sobie osłonę chłodnicy

Jak zrobić sobie osłonę chłodnicy

Niezależnie od tego, czy chcesz zaktualizować system ogrzewania w swoim domu, czy po prostu dodać trochę zainteresowania do pokoju, możesz stworzyć osłonę grzejnika, która pasuje do Twojego stylu. Niektóre osłony wykonane są z miękkich materiałów, podczas gdy inne posiadają aluminiową ramę z żaluzjami, które kierują ciepło do pomieszczenia. Możesz również zakupić plany osłony grzejnika DIY, aby pomóc Ci w projekcie.

Zanim zaczniesz, musisz się upewnić, że masz klucz do kaloryfera. Można to nabyć w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. Używanie klucza do otwierania i zamykania grzejnika zapobiegnie wyciekom i uniemożliwi kapanie wody. Będziesz również potrzebował młotka, skrobaka do farby i gumowego młotka, aby pomóc Ci wykonać pracę.

Następnym krokiem jest odłączenie chłodnicy od jej węża zbiorczego. Aby to zrobić, będziesz potrzebował zacisku do węża i śrubokręta. Gdy już mamy te przedmioty, możemy zdjąć chłodnicę z jej uchwytu ściennego. Może być również konieczne użycie drugiej pary rąk, aby pomóc w podniesieniu grzejnika z jego podstawy.

Następnie musisz sprawdzić stan swoich ścian. Musisz upewnić się, że nie ma kruszącego się tynku lub innych uszkodzeń. Jeśli tak jest, trzeba będzie naprawić uszkodzenia przed wymianą grzejnika. Należy również sprawdzić, czy wsporniki grzejnika będą pasować do nowego grzejnika. Jeśli nie są one kompatybilne, trzeba będzie zainstalować nowe wsporniki chłodnicy.

Jeśli chłodnica jest stara lub popękana, należy również upewnić się, że usunięto farbę z jej wnętrza. Farba na bazie oleju może stać się lepka po podgrzaniu grzejnika. Być może trzeba będzie użyć skrobaka do usuwania farby. Następnie, trzeba będzie zagruntować grzejnik. Możesz użyć podkładu na bazie emalii, takiego jak Rust-Oleum Rusty Metal lub sprayu BIN Zinsser. Alternatywnie można użyć podkładu na całą powierzchnię.

Po zdjęciu grzejnika z podstawy, należy go obrócić, aby znaleźć zawór odpowietrzający. Zazwyczaj znajduje się on w górnej części grzejnika. Wygląda jak okrągły otwór z kwadratem w środku. Jeśli nie możesz go znaleźć, być może trzeba będzie wywiercić otwór w zbiorniku grzejnika.

Następnie trzeba będzie określić “środek rury”. Jest to odległość pomiędzy dwoma zaworami na obu końcach grzejnika. Jest to odległość, którą trzeba będzie zmierzyć dla nowego grzejnika. Należy również upewnić się, że dolne zawory grzejnikowe są ustawione w jednej linii z rurami podłogowymi. Trzeba będzie upewnić się, że ogony zaworów są również ustawione w linii z zaworami na nowym grzejniku. Trzeba będzie również dokręcić nakrętkę grzejnika.

Jeśli zdjąłeś grzejnik z uchwytu ściennego, być może będziesz musiał podnieść deski podłogowe, aby uzyskać dostęp do znajdujących się pod nimi rur. Może to zająć trochę czasu. Może być również konieczne użycie gumowego młotka do usunięcia osadu, który się zebrał.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *